Latvijas Ārstu rehabilitologu asociācija

Video: Ārstu kukuļošanas bums! Uzturēšanās atļaujas tīkotāji lūko izlocīties no latviešu valodas eksāmena

“Bez Tabu” elektroniskā pasta kastītē ar vienas dienas starpību no divām savstarpēji nesaistītām medicīnas iestādēm iesūtītas vēstules no darbiniekiem, kuri ziņo par ārstu kukuļošanas gadījumiem.

“Mani satrauc situācija medicīnas iestādēs un valstī kopumā. Es strādāju medicīnas iestādē, un šobrīd pārāk bieži sastopos ar pilngadīgiem, krievvalodīgiem pacientiem, kuriem akūti ir nepieciešams atbrīvojums no valsts valodas eksāmena. Šie pacienti steidzami un uzstājīgi vēlas “nopirkt” šo atbrīvojumu, piedāvājot kukuļus. Spilgtākais stāsts – vīrietis ar palielinātu prostatu vēlas iegūt atbrīvojumu no valsts valodas eksāmena… Mani satrauc, cik mūsu ārsti ir godprātīgi un kurš pārbaudīs šo atbrīvojumu taisnīgumu?”

Arī otras medicīnas iestādes darbinieks atklāj, ka “pēdējās nedēļās lielā skaitā pie medicīnas darbiniekiem vēršas krievu tautības cilvēki ar lūgumu viņus atbrīvot no valsts valodas pārbaudījuma”.

Sazinoties ar informatoriem, noskaidrojam, ka vismaz četri pacienti dienā mēģina nopirkt ārsta-rehabilitologa sagatavotu atzinumu. Pacienti bez liekas kautrēšanās dod aploksnes ar naudu. Kukuļa apmēru “Bez Tabu” informatori nezina. Neesot arī absolūtas pārliecības, ka ārsti tos nav pieņēmuši.

Viss raksts un video